  • DPC-34-700
DPC-34-700
advertisement
Manufacturer No:
DPC-34-700
Manufacturer:
Signal Transformer
HK JDW NO:
728-DPC-34-700
Description:
XFRMR LAMINATED 24VA THRU HOLE
Step5Bar-code shipping tag
DPC-34-700
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Weight
    0.75lb 340.19g
  • Published
    1997
  • Series
    DPC
  • Size / Dimension
    41.30mm Lx57.20mm W
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Max Power Dissipation
    24W
  • Frequency
    500Hz
    UL; CSA
  • Number of Contacts
    8
  • Max Output Current
    1.4A
  • Current - Output (Max)
    Parallel 1.4A Series 700mA
  • Output Power
    24W
  • Power - Max
    24VA
  • Output Voltage 1
    17V
  • Voltage - Primary
    115V 230V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    Parallel 17V Series 34V
  • Output Voltage 2
    17V
  • VA Rating
    24 VA
  • Height
    34.9mm
  • Height Seated (Max)
    34.93mm
  • Length
    41.3mm
  • Width
    57.2mm