  • DPD030040-P12N-DK
DPD030040-P12N-DK
advertisement
Manufacturer No:
DPD030040-P12N-DK
Manufacturer:
CUI Inc.
HK JDW NO:
193-DPD030040-P12N-DK
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DPD030040-P12N-DK
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Wall
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Connector Type
    Plug
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    1.2W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Number of Outputs
    1
  • Max Output Current
    400mA
  • Polarity
    Negative
  • Polarization
    Negative Center
  • Voltage - Input
    120VAC
  • Output Current
    400mA
  • Input Type
    Fixed Blade
  • Output Power
    1W
  • Voltage - Output
    3V
  • Form
    Wall Mount (Class II)
  • Region Utilized
    North America
  • Cord Length
    72 1.83m
  • Input Connector
    NEMA 1-15P
  • Output Connector
    Barrel Plug, 0.7mm I.D. x 2.4mm O.D. x 9.5mm