  • DPD120010-P9/RN-DK
DPD120010-P9/RN-DK
advertisement
Manufacturer No:
DPD120010-P9/RN-DK
HK JDW NO:
193-DPD120010-P9/RN-DK
Step5Bar-code shipping tag
DPD120010-P9/RN-DK
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Size / Dimension
    2.20Lx1.50W x 1.34 H 56.0mmx38.0mmx34.0mm
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    1.2W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    cULus
  • Max Output Current
    100mA
  • Polarity
    Negative
  • Polarization
    Negative Center
  • Voltage - Input
    120VAC
  • Output Current
    100mA
  • Output Power
    1W
  • Voltage - Output
    12V
  • Output Connector
    Barrel Plug R/A, 1.1mm I.D. x 3.8mm O.D. x 9.5mm
  • Height
    34.036mm