  • DPD120080-P13N
DPD120080-P13N
advertisement
Manufacturer No:
DPD120080-P13N
HK JDW NO:
193-DPD120080-P13N
Step5Bar-code shipping tag
DPD120080-P13N
    Select All
  • Mount
    Wall
  • Size / Dimension
    3.70Lx2.32W x 1.81 H 94.0mmx59.0mmx46.0mm
    Not Applicable
  • Connector Type
    Plug
  • Power (Watts)
    9.6W
  • Max Power Dissipation
    10W
  • Number of Outputs
    1
  • Max Output Current
    800mA
  • Polarity
    Negative
  • Polarization
    Negative Center
  • Voltage - Input
    120VAC
  • Output Current
    800mA
  • Input Type
    Fixed Blade
  • Output Power
    9W
  • Voltage - Output
    12V
  • Region Utilized
    North America
  • Input Connector
    NEMA 1-15P
  • Output Connector
    Barrel Plug, 1.7mm I.D. x 4.0mm O.D. x 9.5mm
  • Height
    45.974mm