  • DPD240040-P6P-TK
DPD240040-P6P-TK
advertisement
Manufacturer No:
DPD240040-P6P-TK
Manufacturer:
CUI
HK JDW NO:
193-DPD240040-P6P-TK
Package:
Datasheet:
DPD240040-P6P-TK
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 10W
Step5Bar-code shipping tag
DPD240040-P6P-TK
    Wall
  • Published
    2004
  • Size / Dimension
    3.06Lx2.19W x 1.77 H 77.6mmx55.6mmx45.0mm
  • Power (Watts)
    9.6W
  • Max Power Dissipation
    10W
  • Approval Agency
    cULus
  • Max Output Current
    400mA
  • Polarity
    Positive
  • Polarization
    Positive Center
  • Voltage - Input
    120VAC
  • Output Current
    400mA
  • Output Power
    9W
  • Voltage - Output
    24V
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • Height
    44.958mm