  • DPD240040-P7/RN
DPD240040-P7/RN
advertisement
Manufacturer No:
DPD240040-P7/RN
Manufacturer:
CUI Inc.
HK JDW NO:
193-DPD240040-P7/RN
Step5Bar-code shipping tag
DPD240040-P7/RN
  • Size / Dimension
    3.06Lx2.19W x 1.77 H 77.6mmx55.6mmx45.0mm
  • Power (Watts)
    9.6W
  • Max Power Dissipation
    10W
  • Number of Outputs
    1
  • Max Output Current
    400mA
  • Polarity
    Negative
  • Polarization
    Negative Center
  • Voltage - Input
    120VAC
  • Output Current
    400mA
  • Output Power
    9W
  • Voltage - Output
    24V
  • Output Connector
    Barrel Plug R/A, 1.3mm I.D. x 3.5mm O.D. x 8.5mm
  • Height
    44.958mm