  • DPF14-205FIB-M
DPF14-205FIB-M
advertisement
Manufacturer No:
DPF14-205FIB-M
Manufacturer:
Panduit Corp
HK JDW NO:
583-DPF14-205FIB-M
Package:
Datasheet:
DPF14-205FIB-M
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DPF14-205FIB-M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Contact Material
    Brass
  • Mount
    Free Hanging
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Insulation Material
    Nylon
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2001
  • Series
    DiscoGrip™
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Crimp
  • ECCN Code
    EAR99
  • Color
    Blue
  • Gender
    Female
  • HTS Code
  • Contact Finish
    Tin
  • Wire Gauge
    14-16 AWG
  • Wire Gauge (Max)
    16 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    14 AWG
  • Terminal and Terminal Block Type
    PUSH-ON TERMINAL
  • Insulation Diameter
    0.090 ~ 0.156 (2.29mm ~ 3.96mm)
  • Insulation
    Fully Insulated
  • Terminal Type
    Standard
  • Wire Cross Section
    2.5 mm2
  • Length
    19.812mm
  • Width
    7.87mm
  • Length - Overall
    0.780 19.81mm
  • Tab Thickness
    0.032 0.81mm
  • Width - Tab
    0.187 4.75mm 0.205 5.21mm