  • DPS120125-P14P
DPS120125-P14P
advertisement
Manufacturer No:
DPS120125-P14P
Manufacturer:
CUI Inc.
HK JDW NO:
193-DPS120125-P14P
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DPS120125-P14P
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Desktop
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Connector Type
    Plug
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Max Power Dissipation
    15W
  • Number of Outputs
    1
  • Max Output Current
    1.25A
  • Polarity
    Positive
  • Polarization
    Positive Center
  • Voltage - Input
    90V~132VAC
  • Output Current
    1.25A
  • Input Type
    Cord
  • Output Power
    15W
  • Voltage - Output
    12V
  • Form
    Wall Mount (Class II)
  • Region Utilized
    North America
  • Cord Length
    72 1.83m
  • Input Connector
    NEMA 1-15P
  • Output Connector
    Barrel Plug, 1.7mm I.D. x 4.8mm O.D. x 9.5mm