  • DPS180055UPS-Z7N
DPS180055UPS-Z7N
advertisement
Manufacturer No:
DPS180055UPS-Z7N
HK JDW NO:
193-DPS180055UPS-Z7N
Step5Bar-code shipping tag
DPS180055UPS-Z7N
  • Mount
    Wall
  • Operating Temperature
    10°C~40°C
  • Published
    2002
  • Size / Dimension
    2.36Lx1.73W x 0.98 H 60.0mmx44.0mmx25.0mm
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    9.9W
  • Max Power Dissipation
    10W
  • Efficiency
    65%
  • Max Output Current
    550mA
  • Polarity
    Negative
  • Polarization
    Negative Center
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Output Current
    550mA
  • Input Type
    Fixed Blade
  • Output Power
    10W
  • Voltage - Output
    18V
  • Output Connector
    Barrel Plug, 1.3mm I.D. x 3.5mm O.D. x 8.5mm
  • Height
    24.892mm