  • DPS240050UPS-P7/RP
DPS240050UPS-P7/RP
advertisement
Manufacturer No:
DPS240050UPS-P7/RP
HK JDW NO:
193-DPS240050UPS-P7/RP
Step5Bar-code shipping tag
DPS240050UPS-P7/RP
    Wall
  • Operating Temperature
    10°C~40°C
  • Published
    2002
  • Size / Dimension
    2.36Lx1.73W x 0.98 H 60.0mmx44.0mmx25.0mm
  • Max Power Dissipation
    12W
  • Efficiency
    65%
  • Max Output Current
    500mA
  • Polarity
    Positive
  • Polarization
    Positive Center
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Output Current
    500mA
  • Output Power
    12W
  • Voltage - Output
    24V
  • Output Connector
    Barrel Plug R/A, 1.3mm I.D. x 3.5mm O.D. x 8.5mm
  • Height
    24.892mm