  • DR1050-121-R
DR1050-121-R
advertisement
Manufacturer No:
DR1050-121-R
HK JDW NO:
255-DR1050-121-R
Package:
Nonstandard
Datasheet:
DR1050-121-R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DR1050-121-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Weight
    5.000005g
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    DR1050
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.413Lx0.406W 10.50mmx10.30mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    1.3A
  • Shielding
    Shielded
  • Depth
    10.3mm
  • Current Rating
    1.3A
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    120μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    279mOhm Max
  • Max DC Current
    1.3A
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    1.3A
  • DC Current
    1.3A
  • Height
    5mm
  • Height Seated (Max)
    0.197 5.00mm
  • Length
    10.4902mm
  • Width
    10.287mm