  • DR6760D25RP
DR6760D25RP
advertisement
Manufacturer No:
DR6760D25RP
Manufacturer:
Sensata-Crydom
HK JDW NO:
166-DR6760D25RP
Package:
SSR with Integrated Heat Sink
Datasheet:
DR6760D25RP
Description:
3-PHASE SSR 48-600VAC DIN RAIL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DR6760D25RP
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount, DIN Rail
  • Package / Case
    SSR with Integrated Heat Sink
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    DR67
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination Style
    Screw Terminal
  • Output Type
    AC
  • Circuit
    3PST-NO (3 Form A)
  • Voltage - Input
    4V~32VDC
  • Voltage - Load
    48V~600V
  • Load Current
    25A