  • DRA4-CMXE200D3
DRA4-CMXE200D3
advertisement
Manufacturer No:
DRA4-CMXE200D3
Manufacturer:
Sensata-Crydom
HK JDW NO:
166-DRA4-CMXE200D3
Package:
Module
Datasheet:
DRA4-CMXE200D3
Description:
RELAY SSR SPST-NO 200VDC 3A DIN
Step5Bar-code shipping tag
DRA4-CMXE200D3
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    DIN Rail
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Package / Case
    Module
  • Number of Pins
    4
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2009
  • Termination
    Screw
  • Resistance
    200mOhm
  • Max Operating Temperature
    80°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Depth
    53.7mm
  • Current Rating
    3A
  • Termination Style
    Screw Terminal
  • Output Type
    DC
  • Max Output Current
    3A
  • Operating Supply Voltage
    200V
  • Circuit
    SPST-NO (1 Form A) x 4
  • Voltage - Input
    20V~28VDC
  • Throw Configuration
    4PST, SPST
  • Turn On Delay Time
    1 ms
  • Max Output Voltage
    200V
  • Relay Type
    Relay
  • Voltage - Load
    1V~200V
  • On-State Resistance (Max)
    200mOhms
  • Load Current
    3A
  • Height
    60.1mm
  • Length
    89.6mm