  • DRA74-3R3-R
DRA74-3R3-R
advertisement
Manufacturer No:
DRA74-3R3-R
HK JDW NO:
255-DRA74-3R3-R
Datasheet:
DRA74-3R3-R
Description:
Quantity:
In Stock : 15124
Step5Bar-code shipping tag
DRA74-3R3-R
  • Width
    7.6mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Operating Temperature
    -40°C~165°C
  • Size / Dimension
    0.299Lx0.299W 7.60mmx7.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Max Operating Temperature
    165°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    4.16A
  • Depth
    7.6mm
  • Current Rating
    4.16A
  • Inductance
    3.3μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    16mOhm
  • Current
    2.91A
  • Max DC Current
    4.16A
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    5.41A
  • Inductance Tolerance
    20%
  • RMS Current (Irms)
    4.16A
  • Self Resonant Frequency
    100kHz
  • Height
    4.35mm
  • Height Seated (Max)
    0.171 4.35mm
  • Length
    7.6mm