  • DS01-254-S-12BE
DS01-254-S-12BE
advertisement
Manufacturer No:
DS01-254-S-12BE
HK JDW NO:
207-DS01-254-S-12BE
Package:
Datasheet:
DS01-254-S-12BE
Description:
DIP SWITCH, SPST, 2.54 PITCH, RA
Step5Bar-code shipping tag
DS01-254-S-12BE
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    DS01-254
  • Number of Positions
    12
  • Voltage - Rated
    24VDC
  • Current Rating (Amps)
    25mA
  • Pitch
    0.100 2.54mm Full
  • Actuator Level
    Raised
  • Length
    1.256 31.90mm
  • Height Above Board
    0.264 6.70mm