  • DS02C-254-1L-07BE
DS02C-254-1L-07BE
advertisement
Manufacturer No:
DS02C-254-1L-07BE
HK JDW NO:
207-DS02C-254-1L-07BE
Package:
Datasheet:
DS02C-254-1L-07BE
Description:
DIP SWITCH, SPST, 2.54 PITCH, RA
Step5Bar-code shipping tag
DS02C-254-1L-07BE
  • Mounting Type
    Through Hole, Right Angle
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    DS02-254
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Positions
    7
  • Voltage - Rated
    24VDC
  • Current Rating (Amps)
    25mA
  • Pitch
    0.100 2.54mm Full
  • Actuator Type
    Piano
  • Length
    0.762 19.35mm
  • Height Above Board
    0.378 9.60mm