  • DS04-254-2S-04BK
DS04-254-2S-04BK
advertisement
Manufacturer No:
DS04-254-2S-04BK
HK JDW NO:
207-DS04-254-2S-04BK
Package:
Datasheet:
DS04-254-2S-04BK
Description:
DIP SWITCH, SPST, 2.54 PITCH, FL
Step5Bar-code shipping tag
DS04-254-2S-04BK
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    DS04-254
  • Number of Positions
    4
  • Voltage - Rated
    24VDC
  • Current Rating (Amps)
    25mA
  • Pitch
    0.100 2.54mm Full
  • Actuator Level
    Flush, Recessed
  • Length
    0.439 11.16mm
  • Height Above Board
    0.144 3.66mm