  • DS1501-7ER
DS1501-7ER
advertisement
Manufacturer No:
DS1501-7ER
Manufacturer:
Bel Power Solutions
HK JDW NO:
127-DS1501-7ER
Quantity:
In Stock : 16988
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DS1501-7ER
    Select All
  • Size / Dimension
    6.60Lx4.40W x 2.40 H 168.0mmx111.0mmx60.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Enclosed, Conformal Coated
  • Applications
    ITE (Commercial), Railway
  • Power (Watts)
    96W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    cCSAus, CE, TUV
  • Efficiency
    86%
  • Voltage - Input (Max)
    220V
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Voltage - Input (Min)
    44V
  • Current - Output (Max)
    6.5A
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -25°C~71°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Melcher S (100W)