  • DS2400418000G
DS2400418000G
advertisement
Manufacturer No:
DS2400418000G
HK JDW NO:
48-DS2400418000G
Description:
TERM BLK MIDDLE 4POS 25.0MM GRAY
Step5Bar-code shipping tag
DS2400418000G
  • Operating Temperature
    -40°C~115°C
  • Series
    DS
  • Feature
    Engagement Pin
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Middle
  • Number of Positions
    4
  • Termination Style
    Spring Cage
  • Housing Color
    Gray
  • Number of Levels
    1
  • Voltage - UL
    300V
  • Current - UL
    10A
  • Voltage - IEC
    400V
  • Current - IEC
    18A
  • Stripping Length
    9mm
  • Length
    1.378 35.00mm
  • Height (Max)
    0.669 17.00mm
  • Terminal Width
    25.0mm