  • DS2482S-100-C01+T
DS2482S-100-C01+T
advertisement
Manufacturer No:
DS2482S-100-C01+T
Manufacturer:
Rochester Electronics
HK JDW NO:
699-DS2482S-100-C01+T
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
Description:
2.9V~5.5V I2C Controllers Interface ICs Bridge, 1-Wire? to I2C 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Purchasing and Inquiry
DS2482S-100-C01+T Overview
It is available in the 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width) package. This packaging has a Tape & Reel (TR)-shape, making it convenient to carry around. A temperature regulation of -40°C~85°C is necessary to ensure reliable operation. It should work as long as you use a 2.9V~5.5VV power source. There is currently a 750μA supply available.
DS2482S-100-C01+T Features
DS2482S-100-C01+T Applications
  • 0 to 10V Dimming Luminaires
  • Medical Devices
  • Embedded, Industrial Controller
  • HVAC and Building Control
  • Remote transmission formatter
  • Local Area Networks
  • System Board Designs
  • Printers
  • Laptops
  • Microprocessors and
Step5Bar-code shipping tag
DS2482S-100-C01+T
  • Package / Case
    8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
  • Supplier Device Package
    8-SOIC
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Voltage - Supply
    2.9V~5.5V