  • DS70830AN80FTV
DS70830AN80FTV
advertisement
Manufacturer No:
DS70830AN80FTV
HK JDW NO:
668-DS70830AN80FTV
Package:
100-TQFP
Datasheet:
Description:
ROMless SH-2 32-Bit Microcontroller SuperH® SH7080 Series DS70830 100 Pin 80MHz 100-TQFP
Quantity:
In Stock : 15923
Step5Bar-code shipping tag
DS70830AN80FTV
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    100-TQFP
  • Number of Pins
    100
  • Operating Temperature
    -20°C~85°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Series
    SuperH® SH7080
  • Published
    2011
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Frequency
    80MHz
  • Base Part Number
    DS70830
  • Interface
    EBI/EMI, I2C, SCI
  • Oscillator Type
    External
  • Number of I/O
    65
  • RAM Size
    16K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    3V~5.5V