  • DSC1001AE5-125.0000
DSC1001AE5-125.0000
advertisement
Manufacturer No:
DSC1001AE5-125.0000
HK JDW NO:
536-DSC1001AE5-125.0000
Package:
4-SMD, No Lead Exposed Pad
Description:
MEMS OSC XO 125.0000MHZ CMOS SMD
Step5Bar-code shipping tag
DSC1001AE5-125.0000
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • Type
    XO (Standard)
  • Additional Feature
    ALSO OPERATES AT 2.5V AND 1.8V SUPPLY VOLTAGE
  • Voltage - Supply
    1.8V~3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    125MHz
  • Frequency Stability
    ±10ppm
    MEMS
  • Current - Supply (Max)
    10.5mA
  • Physical Dimension
    7.0mm x 5.0mm x 0.9mm
  • Operating Frequency
    125MHz
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q100
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead Exposed Pad
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tube
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm