  • DSC1001CE2-100.0000T
DSC1001CE2-100.0000T
advertisement
Manufacturer No:
DSC1001CE2-100.0000T
HK JDW NO:
536-DSC1001CE2-100.0000T
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
Standard Clock Oscillators -20C - 70C 25 ppm 100.0000MHz
Step5Bar-code shipping tag
DSC1001CE2-100.0000T
    Select All
  • Mount
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    4
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    XO (Standard)
  • Additional Feature
    ALSO OPERATES AT 2.5V AND 1.8V SUPPLY VOLTAGE
  • Voltage - Supply
    1.8V~3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    100MHz
  • Frequency Stability
    ±25ppm
    MEMS
  • Physical Dimension
    3.2mm x 2.5mm x 0.9mm
  • Operating Frequency
    100MHz
  • Rise Time-Max
    2ns
  • Fall Time-Max
    2ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    15μA
  • Load Capacitance
    15pF
  • Max Supply Current
    8.7mA
  • Height
    889μm
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm