  • DSC1001CI2-100.0000B
DSC1001CI2-100.0000B
advertisement
Manufacturer No:
DSC1001CI2-100.0000B
HK JDW NO:
536-DSC1001CI2-100.0000B
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
MEMS OSC XO 100.0000MHZ CMOS SMD
Step5Bar-code shipping tag
DSC1001CI2-100.0000B
    Select All
  • Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Voltage - Supply
    1.8V~3.3V
  • Frequency
    100MHz
  • Frequency Stability
    ±25ppm
    15μA
  • Load Capacitance
    15pF
  • Max Supply Current
    8.7mA
  • Height
    889μm
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm