  • DSC1001CI5-033.3300
DSC1001CI5-033.3300
advertisement
Manufacturer No:
DSC1001CI5-033.3300
HK JDW NO:
536-DSC1001CI5-033.3300
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
MEMS OSC XO 33.3300MHZ CMOS SMD
Step5Bar-code shipping tag
DSC1001CI5-033.3300
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tube
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • Type
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • Additional Feature
    ALSO OPERATES AT 2.5V AND 1.8V SUPPLY VOLTAGE
  • Voltage - Supply
    1.8V~3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    33.33MHz
  • Frequency Stability
    ±10ppm
    MEMS
  • Current - Supply (Max)
    7.2mA
  • Physical Dimension
    3.2mm x 2.5mm x 0.9mm
  • Operating Frequency
    33.33MHz
  • Rise Time-Max
    2ns
  • Fall Time-Max
    2ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm