  • DSC1001CL5-033.3330
DSC1001CL5-033.3330
advertisement
Manufacturer No:
DSC1001CL5-033.3330
HK JDW NO:
536-DSC1001CL5-033.3330
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
Vdfn Mems Oscillator, Low Power, -40C-105C, 10Ppm Rohs Compliant: Yes
Step5Bar-code shipping tag
DSC1001CL5-033.3330
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Standard, Surface Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tube
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Voltage - Supply
    1.8V~3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    33.333MHz
  • Frequency Stability
    ±10ppm
  • Function
    Standby (Power Down)
  • Base Resonator
    MEMS
  • Physical Dimension
    3.2mm x 2.5mm x 0.85mm
  • Operating Frequency
    33.333MHz
  • Rise Time-Max
    2ns
  • Fall Time-Max
    2ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    15μA
  • Load Capacitance
    15pF
  • Max Supply Current
    7.2mA
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm