  • DSC1001DI1-018.4320
DSC1001DI1-018.4320
advertisement
Manufacturer No:
DSC1001DI1-018.4320
HK JDW NO:
536-DSC1001DI1-018.4320
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
MEMS OSC XO 18.4320MHZ CMOS SMD
Step5Bar-code shipping tag
DSC1001DI1-018.4320
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tube
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Voltage - Supply
    1.8V~3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    18.432MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    MEMS
  • Physical Dimension
    2.5mm x 2.0mm x 0.85mm
  • Operating Frequency
    18.432MHz
  • Rise Time-Max
    2ns
  • Fall Time-Max
    2ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Max Supply Current
    6.3mA
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm