  • DSC1001DI2-024.5760B
DSC1001DI2-024.5760B
advertisement
Manufacturer No:
DSC1001DI2-024.5760B
Manufacturer:
Microchip Technology
HK JDW NO:
536-DSC1001DI2-024.5760B
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
Standard Clock Oscillators -40C - 85C 25 ppm 024.5760MHz
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DSC1001DI2-024.5760B
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    DSC1001
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Voltage - Supply
    1.8V~3.3V
  • Frequency
    24.576MHz
  • Frequency Stability
    ±25ppm
  • Output
    CMOS
  • Function
    Standby (Power Down)
  • Base Resonator
    MEMS
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    15μA
  • Load Capacitance
    15pF
  • Max Supply Current
    6.3mA
  • Height
    889μm
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm