  • DSC1101CL5-020.0032T
DSC1101CL5-020.0032T
advertisement
Manufacturer No:
DSC1101CL5-020.0032T
HK JDW NO:
536-DSC1101CL5-020.0032T
Package:
6-SMD, No Lead
Description:
MEMS OSC XO 20.0032MHZ CMOS SMD
Step5Bar-code shipping tag
DSC1101CL5-020.0032T
    Select All
  • Mount
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    DSC1101
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Type
    XO (Standard)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Supply
    2.25V~3.6V
  • Frequency
    20.0032MHz
  • Frequency Stability
    ±10ppm
  • Output
    CMOS
    MEMS
  • Current - Supply (Max)
    35mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    95μA
  • Max Supply Current
    35mA
  • Height
    889μm
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    2.4892mm