  • DSC1101DM2-125.0000
DSC1101DM2-125.0000
advertisement
Manufacturer No:
DSC1101DM2-125.0000
HK JDW NO:
536-DSC1101DM2-125.0000
Package:
6-SMD, No Lead
Description:
Standard Clock Oscillators MEMS Oscillator, High Perf, Single CMOS Output, -55C-125C, 25ppm
Step5Bar-code shipping tag
DSC1101DM2-125.0000
    Select All
  • Mount
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    DSC1101
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Termination
    Solder
  • Type
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Additional Feature
    STANDBY; ENABLE/DISABLE FUNCTION; TR
  • Voltage - Supply
    2.25V~3.6V
  • Frequency
    12MHz
  • Frequency Stability
    ±25ppm
  • Output
    CMOS
  • Physical Dimension
    2.5mm x 2.0mm x 0.9mm
  • Operating Frequency
    125MHz
  • Rise Time-Max
    2ns
  • Fall Time-Max
    2ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    95μA
  • Load Capacitance
    15pF
  • Max Supply Current
    35mA
  • Max Duty Cycle
    55 %
  • Height
    889μm
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm