  • DSC1121AL5-125.0000
DSC1121AL5-125.0000
advertisement
Manufacturer No:
DSC1121AL5-125.0000
HK JDW NO:
536-DSC1121AL5-125.0000
Package:
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Description:
MEMS OSC XO 125.0000MHZ CMOS SMD
Step5Bar-code shipping tag
DSC1121AL5-125.0000
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead Exposed Pad
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tube
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • Voltage - Supply
    2.25V~3.63V
  • Frequency
    125MHz
  • Frequency Stability
    ±25ppm
    MEMS
  • Current - Supply (Max)
    35mA
  • Physical Dimension
    7.0mm x 5.0mm x 0.85mm
  • Operating Frequency
    125MHz
  • Rise Time-Max
    2ns
  • Fall Time-Max
    2ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    22mA
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm