  • DSC1121CI2-132.0000
DSC1121CI2-132.0000
advertisement
Manufacturer No:
DSC1121CI2-132.0000
HK JDW NO:
536-DSC1121CI2-132.0000
Package:
6-SMD, No Lead
Description:
MEMS OSC XO 132.0000MHZ CMOS SMD
Step5Bar-code shipping tag
DSC1121CI2-132.0000
    Select All
  • Mount
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tube
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Voltage - Supply
    2.25V~3.6V
  • Frequency
    132MHz
  • Frequency Stability
    ±25ppm
    MEMS
  • Physical Dimension
    3.2mm x 2.5mm x 0.9mm
  • Operating Frequency
    132MHz
  • Rise Time-Max
    2ns
  • Fall Time-Max
    2ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    22mA
  • Max Supply Current
    35mA
  • Height
    889μm
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm