  • DSC1123AI2-040.0000T
DSC1123AI2-040.0000T
advertisement
Manufacturer No:
DSC1123AI2-040.0000T
HK JDW NO:
536-DSC1123AI2-040.0000T
Package:
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Description:
MEMS OSC XO 40.0000MHZ LVDS SMD
Step5Bar-code shipping tag
DSC1123AI2-040.0000T
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead Exposed Pad
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Type
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • Voltage - Supply
    2.25V~3.63V
  • Frequency
    40MHz
  • Frequency Stability
    ±25ppm
  • Physical Dimension
    7.0mm x 5.0mm x 0.85mm
  • Operating Frequency
    40MHz
  • Rise Time-Max
    0.2ns
  • Fall Time-Max
    0.2ns
  • Symmetry-Max
    52/48%
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    22mA
  • Max Supply Current
    32mA
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm