  • DSC2230FI2-C0004T
DSC2230FI2-C0004T
advertisement
Manufacturer No:
DSC2230FI2-C0004T
Manufacturer:
Microchip Technology
HK JDW NO:
536-DSC2230FI2-C0004T
Package:
14-SMD, No Lead
Datasheet:
DSC2230FI2-C0004T
Description:
MEMS OSC XO 2.25V-3.6V 14SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DSC2230FI2-C0004T
  • Package / Case
    14-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Series
    DSC2230
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Voltage - Supply
    2.25V~3.6V
  • Frequency Stability
    ±25ppm
  • Output
    LVDS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    MEMS
  • Physical Dimension
    3.2mm x 2.5mm x 0.85mm
  • Operating Frequency
    148.35MHz
  • Symmetry-Max
    52/48%
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    23mA
  • Max Supply Current
    32mA
  • Frequency Adjustment-Mechanical
    NO
  • Frequency - Output 1
    148.35MHz 148.5MHz
  • Height
    0.035 0.90mm