  • DSC6003CI1A-033.0000
DSC6003CI1A-033.0000
advertisement
Manufacturer No:
DSC6003CI1A-033.0000
HK JDW NO:
536-DSC6003CI1A-033.0000
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
MEMS OSC XO 33.0000MHZ CMOS SMD
Step5Bar-code shipping tag
DSC6003CI1A-033.0000
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tube
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Supply
    1.8V~3.3V
  • Frequency
    33MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Function
    Enable/Disable
  • Current - Supply (Max)
    1.3mA Typ
  • Physical Dimension
    3.2mm x 2.5mm x 0.85mm
  • Operating Frequency
    33MHz
  • Rise Time-Max
    3.5ns
  • Fall Time-Max
    3.5ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm