  • DSC6331MI1HA-033.3333T
DSC6331MI1HA-033.3333T
advertisement
Manufacturer No:
DSC6331MI1HA-033.3333T
HK JDW NO:
536-DSC6331MI1HA-033.3333T
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
MEMS OSC XO 33.3333MHZ LVCMOS
Step5Bar-code shipping tag
DSC6331MI1HA-033.3333T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    DSC63XX
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
  • JESD-609 Code
    e3
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Additional Feature
    TR
  • Voltage - Supply
    1.8V~3.3V
  • Frequency
    33.3333MHz
  • Output
    LVCMOS
  • Base Resonator
    MEMS
  • Current - Supply (Max)
    3mA Typ
  • Physical Dimension
    2.0mm x 1.6mm x 0.89mm
  • Operating Frequency
    33.3333MHz
  • Rise Time-Max
    2ns
  • Fall Time-Max
    2ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Spread Spectrum Bandwidth
    -0.50% Down Spread
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm