  • DSL04-018SC6
DSL04-018SC6
advertisement
Manufacturer No:
DSL04-018SC6
Manufacturer:
STMicroelectronics
HK JDW NO:
761-DSL04-018SC6
Package:
SOT-23-6
Datasheet:
DSL04-018SC6
Description:
Quantity:
In Stock : 2945
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DSL04-018SC6
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Base Part Number
    DSL04
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G6
  • Number of Elements
    1
  • Polarity
    BIDIRECTIONAL
  • Configuration
    SINGLE
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    21V
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    15A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    39V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    18V
  • Bidirectional Channels
    1
  • Capacitance @ Frequency
    3pF @ 1MHz
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SOT-23-6
  • Surface Mount
    YES
  • Diode Element Material
    SILICON
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TJ