  • DT150PW120D
DT150PW120D
advertisement
Manufacturer No:
DT150PW120D
HK JDW NO:
778-DT150PW120D
Package:
Datasheet:
DT150PW120D
Description:
TDK LAMBDA DT150PW120D POWER SUPPLY, AC-DC, 140W, 12V, 11.67A
Step5Bar-code shipping tag
DT150PW120D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Weight
    1.8lbs 816.5g
  • Operating Temperature
    0°C~60°C
  • Published
    2015
  • Series
    DT150-D (150W)
  • Size / Dimension
    6.70Lx3.35W x 1.73 H 170.0mmx85.0mmx44.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Connector Type
    Power
  • Max Operating Temperature
    60°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Power (Watts)
    140W
  • Max Power Dissipation
    150W
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    Level VI
  • Max Output Current
    11.67A
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Current - Output (Max)
    11.67A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Cord (Sold Separately)
  • Output Power
    140W
  • Voltage - Output
    12V
  • Min Input Voltage
    90V
  • Max Input Voltage
    264V
  • Current - Output 1
    11.67A
  • Max Output Power
    140W
  • Cord Length
    41.34 1.05m
  • Output Connector
    Power DIN, 4 Pin
  • Min Input Voltage (AC)
    90V
  • Max Input Voltage (AC)
    264V
  • Height
    43.942mm
  • Length
    170.18mm
  • Width
    85.09mm