  • DT70PW180P
DT70PW180P
advertisement
Manufacturer No:
DT70PW180P
Manufacturer:
TDK-Lambda Americas Inc.
HK JDW NO:
778-DT70PW180P
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DT70PW180P
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    DT70 (70W)
  • Size / Dimension
    6.06Lx3.35W x 2.09 H 154.0mmx85.0mmx53.0mm
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Max Operating Temperature
    40°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    70W
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    75%
  • Max Output Current
    3.9A
  • Current - Output (Max)
    3.9A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Cord (Sold Separately)
  • Voltage - Output
    18V
  • Max Output Power
    70.2W
  • Form
    Desktop (Class I)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    39.4 1.00m
  • Input Connector
    IEC 320-C14
  • Output Connector
    Power DIN, 4 Pin