  • DTE0624D12
DTE0624D12
advertisement
Manufacturer No:
DTE0624D12
Manufacturer:
XP Power
HK JDW NO:
906-DTE0624D12
Package:
Datasheet:
DTE0624D12
Description:
DTE0624D12 datasheet pdf and DC DC Converters product details from XP Power stock available at Utmel
Quantity:
In Stock : 10466
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DTE0624D12
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C With Derating
  • Series
    DTE06 (6W)
  • Size / Dimension
    2.09Lx1.34W x 1.04 H 53.0mmx34.0mmx26.5mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    6W
  • Number of Outputs
    2
  • Approval Agency
    CB, CE
  • Efficiency
    84%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Current - Output (Max)
    250mA 250mA