  • DTE1024S15
DTE1024S15
advertisement
Manufacturer No:
DTE1024S15
HK JDW NO:
906-DTE1024S15
Package:
Datasheet:
DTE1024S15
Description:
DC-DC CHASSIS MOUNT 10W
Step5Bar-code shipping tag
DTE1024S15
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C With Derating
  • Series
    DTE10 (10W)
  • Size / Dimension
    3.11Lx1.34W x 0.87 H 79.0mmx34.0mmx22.0mm
  • Power (Watts)
    10W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CB, CE
  • Efficiency
    86%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Current - Output (Max)
    666mA