  • DTJ2048S3V3
DTJ2048S3V3
advertisement
Manufacturer No:
DTJ2048S3V3
Manufacturer:
XP Power
HK JDW NO:
906-DTJ2048S3V3
Package:
Datasheet:
DTJ2048S3V3
Description:
Quantity:
In Stock : 3418
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DTJ2048S3V3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C With Derating
  • Series
    DTJ20 (20W)
  • Size / Dimension
    3.00Lx1.24W x 0.77 H 76.2mmx31.4mmx19.4mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    18W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CB, UL
  • Efficiency
    88%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Current - Output (Max)
    5.5A