  • DTM110PW190C8
DTM110PW190C8
advertisement
Manufacturer No:
DTM110PW190C8
Manufacturer:
TDK-Lambda Americas Inc.
HK JDW NO:
778-DTM110PW190C8
Package:
Datasheet:
DTM110PW190C8
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 110W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DTM110PW190C8
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Weight
    1.7lb 780.0g
  • Operating Temperature
    -20°C~60°C
  • Series
    DTM110-C8 (110W)
  • Size / Dimension
    5.51Lx2.48W x 1.30 H 140.0mmx63.0mmx33.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    ITE (Commercial), Medical
  • Power (Watts)
    110W
  • Approval Agency
    CE
  • Efficiency
    Level VI, CoC Tier 2
  • Current - Output (Max)
    5.79A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Cord (Sold Separately)
  • Voltage - Output
    19V
  • Form
    Desktop (Class II)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    39.4 1.00m
  • Input Connector
    IEC 320-C8
  • Output Connector
    Power DIN, 4 Pin
  • No Load Power Consumption
    150mW Max