  • DTO025C1R000JTE3
DTO025C1R000JTE3
advertisement
Manufacturer No:
DTO025C1R000JTE3
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-DTO025C1R000JTE3
Package:
TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Datasheet:
DTO025C1R000JTE3
Description:
Quantity:
In Stock : 191
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DTO025C1R000JTE3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Supplier Device Package
    TO-252, (D-Pak)
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2016
  • Series
    DTO25
  • Size / Dimension
    0.320Lx0.110W 8.12mmx2.79mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Non-Inductive
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    3
  • Termination
    Solder
  • Temperature Coefficient
    ±150ppm/°C
  • Resistance
    1Ohms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    25W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    25W
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Max Power Dissipation
    25W
  • Depth
    7.3mm
  • Height
    12.3952mm
  • Height Seated (Max)
    0.033 0.84mm
  • Length
    8.128mm
  • Width
    2.794mm