  • DTS050250SUDC-P7N
DTS050250SUDC-P7N
advertisement
Manufacturer No:
DTS050250SUDC-P7N
Manufacturer:
CUI
HK JDW NO:
193-DTS050250SUDC-P7N
Package:
Datasheet:
DTS050250SUDC-P7N
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 13W
Step5Bar-code shipping tag
DTS050250SUDC-P7N
  • Input Connector
    IEC 320-C8
  • Output Connector
    Barrel Plug, 1.3mm I.D. x 3.5mm O.D. x 8.5mm
  • Height
    24.892mm
  • Length
    73.914mm
  • Width
    45.974mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Mount
    Desktop
  • Weight
    0.516lb 234.05g
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Size / Dimension
    2.91Lx1.81W x 0.98 H 74.0mmx46.0mmx25.0mm
    Plug
  • Max Operating Temperature
    40°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Power (Watts)
    13W
  • Max Power Dissipation
    13W
  • Efficiency
    65%
  • Max Output Current
    2.5A
  • Polarity
    Negative
  • Polarization
    Negative Center
  • Current - Output (Max)
    2.5A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Output Current
    2.5A
  • Output Power
    12.5W
  • Voltage - Output
    5V