  • DTS090166UDC-P7/RN
DTS090166UDC-P7/RN
advertisement
Manufacturer No:
DTS090166UDC-P7/RN
HK JDW NO:
193-DTS090166UDC-P7/RN
Step5Bar-code shipping tag
DTS090166UDC-P7/RN
  • Operating Temperature
    10°C~40°C
  • Size / Dimension
    3.54Lx2.28W x 1.10 H 90.0mmx58.0mmx28.0mm
  • Max Operating Temperature
    40°C
  • Min Operating Temperature
    10°C
  • Power (Watts)
    15W
  • Max Power Dissipation
    15W
  • Efficiency
    65%
  • Max Output Current
    1.66A
  • Polarity
    Negative
  • Polarization
    Negative Center
  • Current - Output (Max)
    1.66A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Output Current
    1.66A
  • Output Power
    14W
  • Voltage - Output
    9V
  • Output Connector
    Barrel Plug R/A, 1.3mm I.D. x 3.5mm O.D. x 8.5mm
  • Height
    27.94mm
  • Length
    89.916mm
  • Width
    57.912mm