  • DTS120416UC-P5-ET
DTS120416UC-P5-ET
advertisement
Manufacturer No:
DTS120416UC-P5-ET
HK JDW NO:
193-DTS120416UC-P5-ET
Step5Bar-code shipping tag
DTS120416UC-P5-ET
  • Mount
    Wall
  • Weight
    0.558lb 253.1g
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    50W
  • Max Power Dissipation
    50W
  • Efficiency
    78%
  • Max Output Current
    4.16A
  • Polarity
    Positive
  • Polarization
    Positive Center
  • Voltage - Input
    100V~240VAC
  • Output Current
    4.16A
  • Input Type
    Fixed Blade
  • Output Power
    49W
  • Voltage - Output
    12V
  • Form
    Desktop (Class I)
  • Region Utilized
    North America
  • Cord Length
    47.2 1.20m
  • Input Connector
    IEC 320-C14
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm