  • DTS150400UC-P5-ET
DTS150400UC-P5-ET
advertisement
Manufacturer No:
DTS150400UC-P5-ET
Manufacturer:
CUI
HK JDW NO:
193-DTS150400UC-P5-ET
Package:
Datasheet:
DTS150400UC-P5-ET
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 60W
Step5Bar-code shipping tag
DTS150400UC-P5-ET
    Desktop
  • Weight
    0.558lb 253.1g
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Size / Dimension
    4.76Lx2.36W x 1.36 H 121.0mmx60.0mmx34.5mm
    Plug
  • Max Operating Temperature
    40°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Power (Watts)
    60W
  • Max Power Dissipation
    60W
  • Approval Agency
    CE, cULus, NEMKO, SEMKO, TUVgs
  • Efficiency
    78%
  • Max Output Current
    4A
  • Polarity
    Positive
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    4A
  • Voltage - Input
    100V~240VAC
  • Output Current
    4A
  • Output Power
    60W
  • Voltage - Output
    15V
  • Form
    Desktop (Class I)
  • Cord Length
    47.2 1.20m
  • Input Connector
    IEC 320-C14
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • Height
    34.544mm
  • Length
    120.904mm
  • Width
    59.944mm