  • DTS240062UDC-P9/RP
DTS240062UDC-P9/RP
advertisement
Manufacturer No:
DTS240062UDC-P9/RP
Manufacturer:
CUI Inc.
HK JDW NO:
193-DTS240062UDC-P9/RP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DTS240062UDC-P9/RP
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Desktop
  • Operating Temperature
    10°C~40°C
  • Published
    2002
  • Size / Dimension
    3.54Lx2.28W x 1.10 H 90.0mmx58.0mmx28.0mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Connector Type
    Plug
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    15W
  • Max Power Dissipation
    15W
  • Efficiency
    70%
  • Max Output Current
    620mA
  • Polarity
    Positive
  • Polarization
    Positive Center
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Output Current
    620mA
  • Input Type
    Cord
  • Output Power
    14.5W
  • Voltage - Output
    24V
  • Form
    Desktop (Class II)
  • Cord Length
    72 1.83m
  • Input Connector
    IEC 320-C8
  • Output Connector
    Barrel Plug R/A, 1.05mm I.D. x 3.8mm O.D. x 9.5mm
  • Height
    27.94mm