  • DTS240100UDC-P5P-TK
DTS240100UDC-P5P-TK
advertisement
Manufacturer No:
DTS240100UDC-P5P-TK
Manufacturer:
CUI
HK JDW NO:
193-DTS240100UDC-P5P-TK
Package:
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 24W
Step5Bar-code shipping tag
DTS240100UDC-P5P-TK
    Desktop
  • Weight
    0.366lb 166.01g
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Published
    2004
  • Size / Dimension
    4.13Lx1.91W x 1.39 H 105.0mmx48.5mmx35.2mm
    Plug
  • Max Operating Temperature
    40°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    24W
  • Max Power Dissipation
    24W
  • Approval Agency
    CCC, CE, cULus, TUVgs
  • Efficiency
    75%
  • Max Output Current
    1A
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    1A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Output Current
    1A
  • Input Type
    Cord (Sold Separately)
  • Output Power
    24W
  • Voltage - Output
    24V
  • Form
    Desktop (Class II)
  • Region Utilized
    International
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • Height
    35.306mm
  • Length
    104.902mm
  • Width
    48.514mm